Lozorňania rozhodnite …

Včera som na zasadnutí obecného zastupiteľstva predložil návrh nového spôsobu udeľovania dotácii. Na moje veľké potešenie prešiel pomerom hlasov  7 za a 1 sa zdržal. O čo ide.

Lozorňania budú môcť ako prví občania v Slovenskej republike rozhodnúť  ako sa použije časť z podielových daní, ktoré do obce prichádzajú.

O dotáciu sa budú môcť uchádzať neziskové organizácie  a neformálne združenia občanov. Každý občan s trvalým pobytom v Lozorne, ktorý dosiahne k 1.3. 2016 18 rokov bude mať možnosť hlasovať, ktorý projekt organizácie alebo skupiny občanov bude podporený . Každý hlas bude mať hodnotu 12 eur.

Občania budú môcť hlasovať od 1.3. 2016 do 31.3. 2016 elektronicky  alebo prostredníctvom hlasovacieho lístka, ktorý budú môcť hodiť do urny na obecnom úrade.

Občania budú mať na internete k dispozícii rozpočet každého projektu. To znamená, že budú vidieť na čo chcú žiadatelia použiť financie.

O peniazoch, ktoré neurčia ľudia hlasovaním bude rozhodovať obecné zastupiteľstvo. Tak isto každá dotácia, ktorá bude udelená obcou Lozorno, musí byť schválená obecným zastupiteľstvom.

Touto cestou chcem vyzvať občanov Lozorna aby využili možnosť hlasovania a rozhodli komu venujú 12 eur z podielových daní. Je to jedinečná príležitosť ako sa aktívne zapojiť do diania v obci.

Taktiež chcem vyzvať organizácie aby oslovili občanov, aby práve im venovali 12 eur prostredníctvom svojho hlasu na ich aktivity.

Vyzývam občanov, ktorí by radi urobili niečo pre našu obec alebo ulicu, na ktorej bývajú. Predložte projekt (nezlaknite sa slova projekt). Oslovte susedov a známych aby za vás zahlasovali.

Občania a organizácie, ktoré sa chcú uchádzať o dotácie v roku 2016 musia sa zaregistrovať na www.lozorno.egrant.sk a predložiť svoj zámer elektronicky do 15.2. 2016 do 24,00 hod.

V utorok 26.1. budem o 17,00 hod. na obecnom úrade v Lozorne poskytovať konzultácie pre všetkých, ktorí budú  potrebovať pomoc s registráciou, vyplnením formulára alebo budú potrebovať viac informácií ohľadom získania dotácie.

Sme na začiatku niečoho nového, preto buďte prosím trpezliví ak niečo nebude fungovať hneď na 100 percent. Spoločne posúvame našu dedinu k lepšiemu miestu na bývanie.

Ľuboš Tvrdoň

P.S. Ak by ste mali na mňa otázky, bez problémov ma kontaktujte na 0908521135.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s